کانال تلگرام موسسه حقوقی دادگستر

وکالت و مشاوره حقوقی در کانال تلگرام موسسه حقوقی دادگستر

برای عضویت درکانال تلگرام موسسه حقوقی دادگستر برروی لینک زیر کلیک کنید.

https://telegram.me/dadgostarfirm

 

1 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  سلام و عرض احترام و ادب.
  قطعه زمینی را دایی مادر خانمم به مادر خانمم هدیه کرده. به پیشنهاد مادر خانمم در آن موقع، آن قطعه را به نام پسر خردسالش قباله کردند. بعد از چند سال و با شاکی شدن دیگر فرزندان ،مادر خانمم به عنوان تقسیم کننده سهم الارث، این زمین را دوباره در پنج سال پیش میان همه فرزندان(یک پسر۱۵۸متر و شش دختر۳۴۲متر) تقسیم کرد پسرش نیز قباله ی جدید را امضا کرد برادر خانمم یک سال و نیم قبل به صورت خود سر، مکان و پلاک متعلق به خود را جا به جا کرد.و یک سال پیش با واسطه گری برادر خانم ما، سه نفر از خواهر خانم ها سهم خود را به فردی دیگر فروختند و من و برادر خانمم اکنون در آن مکان صاحب زمین هستیم .
  اینک چند پرسش:
  ۱- آیا با وجود آن قباله قدیمی( که برادر خانم به آن دست یافته)،این قباله جدید معتبر است ؟(به این دلیل که برادر خانم پیاپی می گوید زمین به نام من بوده و می توانم از خواهرهایم پس بگیرم).
  ۲- اگر قباله جدید معتبر باشد آیا این پسر می توانست بدون اجازه دیگر فرزندان مکان تقسیم شده اش را تغییر دهد؟
  نکته ی دیگر این که من حالا سهم دو نفر از این خواهر خانم ها را به نام خانمم خریدم و قباله ی دستنویس کردم (البته هم مادر خانم و هم خواهر خانم های فروشنده ،قباله را امضا کردند)و تصرف نمودیم.
  ۳-مادر خانمم ۲۲متر از زمین مذکور را که بلاتکلیف مانده بود، با عنوان مبایعه نامه به خانمم داد و قباله کردیم(البته پولش را بخشید و چیزی نگرفت) ولی برادر خانمم مانع تملک و تصاحب ما، در این قسمت می شود.(البته مبایعه نامه ی این قسمت را پدر خانم ،مادر خانم،همسرم و من در آن جلسه ی فروش امضا کردیم)و می گوید متعلق به من است.چه باید کرد؟
  ۴-برادر خانمم حالا با جا به جایی که خودسرانه کرده،به جای قطعه زمین ۱۵۸متر،صاحب حدود۲۰۰متر زمین نیز شده است.تکلیف این اضافه زمین که او تصاحب کرده چه می شود؟
  لطف کنید و راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.